Categories
 
 
 
 
 

 

 

 

Jozef Robel jr. z Robel shoes & accessories nám v našom podcaste Marketing v praxi rozprával nielen o topánkach. Stojí za úspechom siete s 35 predajňami a s e-shopom, ktorá už na Slovensku funguje 10 rokov. Prečítajte si, ako aplikujú omnichannel prístup v praxi (prepájanie onlinu a offlinu), čo si myslia o cenovej vojne v maloobchode a ako vnímajú budovanie značky. Dozviete sa, čo-to o slovenskom vkuse a že na kopyte skutočne záleží aj v marketingu! Tak smelo čítajte a vyložte si “kopýtka”.

 

Občas sa stretneme s tým, že aj samotní marketéri si pletú pojmy. Pod marketingovou stratégiou si neraz predstavujú digitálnu, komunikačnú, či stratégiu na sociálnych sieťach. Čo potom chudák klient? Ako sa v tom má vyznať? Neraz sa stane, že klient začína vizuálnou identitou, či tvorbou web stránky, ale nakoniec sa v tom stráca, čo vlastne chce, komu to chce povedať, ako a kde to chce povedať. Neprichádza takto len o čas a peniaze, ale niekedy aj o nervy. 

 

 

 

levopshere blog corono skuska charakteru v marketingu

 

Ako sa máme zachovať? Čo robiť? Tento týždeň sme nahrávali podcast s názvom Korona - skúška charakteru v marketingu a keďže niektorí radšej čítajú ako počúvaju, pripravili sme výber z rozhovoru, ktorý nahrala Naďa Kacera a Anka Sabolová. 

 

 

 

employer branding zamestanci

Nielen v hlavnom meste, kde žijeme v bubline, ale aj v iných regiónoch Slovenska cítia firmy nedostatok kvalitných ľudí.

Či ide o manažéra, grafika, alebo zvárača, populačná krivka klesá. Ľudia vnímajú svoje hodnoty a svoj voľný čas. Jasné, že sa to netýka „hladových dolín“, ale o tom tento blog nie je. Ľudia, ktorí pociťujú nespokojnosť v zamestnaní, hľadajú ďalšie možnosti uplatnenia. Uspokojiť ich môže nielen finančné ohodnotenie a reálne benefity, ale aj vízia budúcnosti vo firme, či potenciál rastu v nej. Zmysluplnosť práce a sebarealizácia v kombinácii s pracovnou pohodou a ocenením. Ale, nie len to. 

 

 

 

 

Keď sa vo francúzštine povie Cherhez la femme = Za všetkým hľadaj ženu, tak v marketingu môžeme pokojne konštatovať „Za všetkým hľadaj brand equity“.

Známym a často používaným je aj pojem brand value. Brand equity sa ale niekedy mylne zamieňa práve za brand value. Ako definujeme tieto dva pojmy a ako sa brand equity alebo brand value buduje?

 

 

Instagram sa v súčasnosti dynamicky mení. Ak si myslíte, že nie je pre vás, čítajte ďalej.

Čím je dnes zaujímavý pre firmy a prečo by sme mu mali venovať pozornosť? Ktorými kampaňami by sme sa mohli inšpirovať? V našom podcaste sme sa rozprávali o sile Instagramu, hashtagoch a influenceroch s expertkou na sociálne siete Tamarou Gončárovou. Ak však radšej čítate, prinášame vám výber toho najzaujímavejšieho v textovej podobe. :-) 

 

 

Aby ste zaujali svojím produktom, či službou, musíte dobre poznať svoju konkurenciu. Na to slúži konkurenčná analýza, ktorej sa venujeme v tomto článku. Pozor, nebude to ani náhodou o futbale. Ale čo už môže lepšie vystihnúť konkurenciu, ako títo dvaja rivali na obrázku? Minimálne obrázok je viac sexi, v porovnaní s tým, ak by sme použili pre ilustráciu nejaké známe značky. :-) 

 

„Ty 1. světová skupino.“ 

Ak cielite na vašu cieľovú skupinu iba podľa vzhľadu, pohlavia, sociálneho statusu, či veku, nestačí to.  Ako ju správne určiť, nájsť a komunikovať tak, aby ste váš produkt, či službu predali? Čo je to vlastne cieľová skupina, a ako s ňou pracovať, aby bola tá „správna“ pre váš produkt? Nemusí byť svetová, musí byť tá vaša. 

 

  

 

 

Viete, čo znamená DNA. Ale viete, čo znamená DNA značky? A že je dôležité ju mať a hrdo ju prezentovať? Podobne ako pri vašich potomkoch (ak sa čo len trochu vydarili). Veď aj vaša značka je vašim dieťaťom. Ako objaviť a vybudovať značke DNA? 

 

 

Uvedomujete si, aké vysoké sumy platíte za to, aby u vás zákazníci nakúpili? Znie to paradoxne. Nakupujú za tie najnižšie ceny, keďže e-shopári sa predbiehajú, aby ich zlanárili skôr. Zamerajte sa radšej na lojalitu! Ukážeme vám, čo je to “tá hodnota značky” a ako ju odmerať. 

O tomto je náš blog pre Creative Summit 2019, najväčšiu e-commerce konferenciu na Slovensku! Prečítajte si tu: https://www.creativesummit.sk/blog/ako-predat-znacku-firmu

 

Skôr, než sme začali blogovať, sme si potrebovali naštudovať podľa teórie skúsených, ako sa vlastne blog píše. Tento blog je sumárom informácií a tipov, ktoré sme našli a obohatili o naše pohľady a názory. Možno pomôžu aj vám.

 

Moja mama povedala.

„Môžeš si ľahnúť, aby po tebe ľudia šliapali a oni si budú stále sťažovať, že nie si dosť plochý.“

Ži svoj život.

Mature Gambino

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Full (Desktop) version